پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تأکید کرد:


نظارت جدی بر کرایه سواری های عمومی بین شهری

تاریخ انتشار: 1398/08/29

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: نظارت جدی بر سواری های عمومی بین شهری انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: سهمیه سوخت سواری‌های کرایه عمومی بین شهری با پلاک «ع» به میزان ماهانه ۷۵۰ لیتر برای ناوگان تک‌سوز و ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص یافت و سهمیه شش روز باقیمانده آبان‌ماه و همچنین آذرماه این ناوگان تا ابتدای آذرماه امسال در کارت سوخت آنها شارژ می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان افزود: مقرر شد علاوه بر این میزان سهمیه سوخت ناوگان سواری عمومی بین شهری با توجه به پیمایشی که سواری‌های عمومی بین شهری خواهند داشت، متناسب با این پیمایش سهمیه نهایی سوخت این ناوگان در کارت سوخت آنها شارژ شود. 

بهرامی نیا ادامه داد: اگر خودرویی از ناوگان سواری کرایه واقعاً پیمایش داشته باشد و مسافر جابه‌جا کند و نیاز به سوخت بیشتری داشته باشد، متناسب با پیمایش های صورت گرفته سوخت بیشتری هم به آن اختصاص می‌یابد.

وی اذعان کرد: تعداد یک هزار و 367 دستگاه سواری کرایه بین شهری در استان فعال هستند و در حال حاضر این ۷۵۰ لیتر برای سواری‌های کرایه بین شهری تک‌سوز و سهمیه ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص می‌یابد و سعی خواهد شد از ماه آینده با هماهنگی ‌های انجمن صنفی مقدمات نصب پیمایش‌سنج‌ ها بر روی این ناوگان فراهم شود.

وي با بيان اينكه در بخش حمل و نقل كالا، كرايه‌ها براساس شاخص تن كيلومتر اخذ مي‌شود، افزود: جلساتي به صورت دوره‌اي با كانون انجمن‌هاي صنفي شركت‌هاي حمل و نقل كالا و رانندگان برگزار مي‌شود و شاخص‌ها مورد بازنگري و تجديدنظر قرار مي‌گيرد و در حال حاضر هيچ تغييري در كرايه حمل كالا مدنظر نیست. 

بهرامی نیا با تأکید بر اینکه نظارت جدی بر کرایه سواری های عمومی بین شهری خوزستان از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان انجام خواهد شد، گفت: در صورتی که شهروندان با شرايط تغيير قيمت مواجه شدند، مي‌توانند مراتب را به نمايندگي‌ها و شعب اين اداره کل كه در تمام پايانه‌هاي حمل كالا و مسافر مستقر هستند و از طریق سامانه  3000141 اطلاع‌رساني كنند.

وی ادامه داد: شكايات و گزارش‌هاي دريافتي در كميسيون‌‌هاي ماده11 و 12 رسيدگي می شود و با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.  ​مشخصات:
نظرات: *