پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

وزیر کشور:


زیرساخت های برگزاری اربعین حسینی بسیار بهتر شده است

تاریخ انتشار: 1398/07/25

وزیر کشور گفت: زیر ساخت های برگزاری اربعین حسینی قابل مقایسه با سال های ابتدایی برگزاری این مراسم نیست و بسیار بهتر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه ستاد اربعین حسینی خوزستان اظهار کرد؛ مردم به همه مسولان انگیزه می دهند تا پا به پای آن ها تلاش کنند و نسبت به خدمت رسانی به زائران اربعین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه خوزستان و ایلام زحمات بسیاری را در بحث خدمت رسانی به زائران اربعین کشیده اند افزود: استان هایی که زحمت زیادی بر دوش آن ها است، پرچمدار و جلودار نهضت اربعین در خدمات رسانی به زائران هستند.

 وزیر کشور با بیان اینکه حرکت عظیم و بی نظیر اربعین با الطاف خداوند هدایت شده است، ا فراهم کردن شرایطی برای تردد زائران و جا به جایی حدود 4 میلیون تفر میان دو کشور لطف خداوند است که در این مدت زمان کوتاه انجام گرفته است.

 رحمانی فضلی ادامه داد: برگشت به گذشته و دیدن حوادث برای تولید علم و دانش و عبرت اموزی است. جریان فوران یافته حقیقت و عدالت اربعین مسیر خود را باز کرده و درحال پیشروی است.

 وزیر کشور بیان کرد: آنچه که از ابتدای قیام امام حسین(ع) تا کنون در حال رشد است، حقیقت کربلا و امام حسین است. در این زمینه حلقه های توفیق در طول تاریخ دست به دست شده و اکنون توفیق خدمت رسانی در این راه به ما رسیده است.

 وی با بیان اینکه موضوع کربلا به صورت جهانی و به صورت کاملا انسانی در قلب همه جهانیان تجلی پیدا خواهد کرد، گفت: این موضوع یک حقیقت است و فراتر از یک موضع دینی، یک موضوع انسانی است و قطعا در قلب همه انسان ها تجلی پیدا می کند. استانداران به عنوان مسولان و دیگر دستگاه های اجرایی به عنوان همکار تلاش بسیاری را در بحث خدمت رسانی به زائران اربعین انجام داده اند.

 رحمانی فضلی تاکید کرد: باید تلاش کنیم سال به سال موضوع اربعین عظیم تر، باشکوه تر، موثر تر و نافذتر پیش برود و برگزار شود.

 وی با بیان اینکه باید همه مقدمات فراهم شود تا تجلی حقیقت و معنویت را در این ایام شاهد باشیم، گفت: وزارت کشور با برنامه ریزی هایی که در طول این چند سال انجام داده، روند خدمت رسانی و زیر ساخت ها را رو به رشد کرده است.

وزیر کشور  با اشاره به اینکه امسال یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت بیشتر از زائران سال گذشته داشتیم، اظهار کرد: این روند رو به رشد است و با توجه به این تجربیات باید شرایط فراهم شود تا زائران با دغدغه کمتری به سفر بپردازند.

زیر ساخت ها قابل مقایسه با سال های ابتدایی برگزاری این مراسم نیست و بسیار بهتر شده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: علی رغم افزایش جمعیت نسبت به سال های گذشته امسال در طرف ایرانی مرز مشکلات بسیار کم بود زیرا همه دل ها و فکر و اراده ها حول یک محور واحد می چرخد و با هم افزایی و همدلی که ایجاد شده است، شاهد ارایه خدمات هستیم.

وی  با بیان اینکه امسال دو حادثه عظیم در سطح کشور مدیریت شد، گفت: حادثه عظیم سیل و همچنین مراسم اربعین با توجه به همدلی و هماهنگی که میان دستگاه ها و مردم به وجود آمد، مدیریت شد.

وزیر کشور با بیان اینکه با کمترین هزینه سیل مهار شد و اکنون در حال بازسازی هستیم، گفت: این نوع مدیریت باید تبدیل به یک الگو شود و اگر این هماهنگی و انگیزه را در دیگر حوزه های اقتصادی و تولید ملی و... داشته باشیم قطعا شاهد توسعه و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف خواهیم بود.

 رحمانی فضلی انتخابات  را نیز یک حادثه بسیار بزرگ در کشور برشمرد و  خاطرنشان کرد: همه دشمنان به موضوع انتخابات به عنوان یک چالش نگاه میکنند و برای ما خواب توطعه می بینند اما یقینا با همدلی که میان مردم و مسولان وجود دارد، انتخابات را به یک جریان وحدت بخش و انسجام افرین تبدیل خواهیم کرد.​مشخصات:
نظرات: *