پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیورود اتوبوس‌های ایرانی به داخل عراق/جابجایی زائران ایرانی به سمت عراق با 22 اتوبوس آغاز شد

تاریخ انتشار: 1398/07/19

فرماندار دشت آزادگان از عملیات روان تردد زائران اربعین در مرز چذابه خبر داد و این کار را حاصل توافق با طرف عراقی در مرز شیب عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، حمید سیلاوی با اشاره به اینکه تردد زائران اربعین حسینی در مرز چذابه بسیار روان است، اظهار کرد: با توجه به ازدحام جمعیت زائران اربعین در چند روز گذشته و کمبود امکانات به خصوص وسایل نقلیه در کشور عراق، جلساتی با مسئولان محلی عراق برگزار کردیم تا بتوانیم مشکلات و معضلات موجود را مرتفع کنیم.

وی افزود: در چهار جلسه‌ای که در این خصوص با مسئولان عراقی داشتیم در چند مورد با توافق رسیدیم. یکی از این توافق‌ها، بحث تأمین وسایل نقلیه بود برای انتقال زائران از مرز شیب عراق به داخل عراق بود.

سیلاوی بیان کرد: در آخرین مورد توافق شد که ما وسایل نقلیه را تأمین کنیم و از مرز شیب تا العماره زائران ایرانی با وسایل نقلیه ایرانی منتقل شوند. برای این کار ما ۲۲ دستگاه اتوبوس به شیب عراق اعزام کردیم که امروز وارد ناوگان حمل‌ونقل اربعین عراق شدند و کار انتقال زائران را آغاز کردند.

فرماندار دشت آزادگان همچنین بیان کرد: رایزنی لازم برای اعزام ۳۲ دستگاه مینی‌بوس به آن سوی مرز چذابه هم انجام شده و خوش‌بین هستیم که این کار صورت بگیرد چرا که طرف عراق هم موافق است.

سیلاوی همچنین گفت: ما آمادگی خود را برای اعزام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به مرز شیب عراق اعلام کرده‌ایم که خوشبختانه مورد موافقی قرار گرفت و منتظر صورت مجوزها در این زمینه هستیم. تلاش ما برای رفع معضلات و مشکلات موجود همچنان ادامه دارد.

وی در خصوص آمار تردد زائران اربعین در مرز چذابه نیز گفت: آمارهای ما ساعت هشت صبح هر روز اعلام می‌شود. بر همین اساس بیش از ۱۹۷ هزار زائران از مرز چذابه به سمت عراق در ۲۴ ساعت وارد شده‌اند.

فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه برای بازگشت زائران اربعین حسینی آماده هستیم، بیان کرد: به همین صورت که اتوبوس اعزام کرده‌ایم، همین اتوبوس‌ها عملیات بازگشت زائران را انجام می‌دهند. ضمن اینکه در داخل مرز چذابه برای بازگشت زائران آمادگی بالایی وجود دارد به‌گونه‌ای که ۶۰۰ اتوبوس هم در چذابه آماده هستند و بعد از بازگشت زائران، آمادگی داریم که به استان‌ها اعزام شوند.

 ​مشخصات:
نظرات: *