پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیانجام مراحل تکمیلی نصب 50 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای خوزستان

تاریخ انتشار: 1398/06/13

مدیرکل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از انجام مراحل تکمیلی نصب 50 سامانه ثبت تخلفات عبور و  مرور در محورهای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد:

نصب 50 سامانه ثبت تخلفات عبور و  مرور در محورهای اهواز-ملاثانی- شوشتر-دزفول، ملاثانی-مسجدسلیمان، اهواز-سوسنگرد، اهواز-آبادان و ماهشهر-هندیجان-دیلم از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و در حال حاضر نصب آنها در مراحل تکمیلی قرار دارد.

وی اعتبار هزینه شده برای این سامانه ثبت تخلفات عبور و  مرور را 20 میلیارد تومان برشمرد و افزود: با بهره برداری از آنها تا یک ماه آینده، تعداد دوربین های کنترل سرعت استان به 93 عدد خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: : سامانه‌های ثبت تخلفات سرعت که به منظور مدیریت سرعت و حوادث جاده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند، یکی از ضروری‌ترین تجهیزات هوشمند جاده‌ای است که نقش بلا انکاری در کاهش تلفات جاد‌ه ای دارد و در حال حاضر با تلاش بی وقفه و با وجود شرایط سخت نگهداری این سامانه ها، این اداره کل در حال افزایش سامانه‌ها به ۸۳ عدد است و پوشش ۹۰ درصدی محور‌های شریانی استان را در بر خواهد داشت.

بهرامی نیا با اشاره به فعال بودن ۵۴ دستگاه دوربین نظارت تصویری در استان اذعان کرد: در بین استان‌های کشور رتبه اول از نظر تعداد دوربین‌های نظارت تصویری را دارا هستیم و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، تعداد این دوربین‌ها به ۶۰ عدد افزایش خواهند یافت.

وی ادامه داد: دوربین‌ های نظارت تصویری یکی از پرکاربرد‌ترین تجهیزات حمل و نقل هوشمند دوربین‌های نظارت تصویری به شمار می‌روند که تصاویر آنلاین و به هنگام از وضعیت جاده‌های استان در نقاط حادثه خیز و خاص جاده‌ای ارائه می‌دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان درخصوص سامانه‌های توزین حین حرکت نیز اظهار کرد: این سامانه‌ها یکی از پیچیده‌ترین و تکنیکی‌ترین سامانه‌های هوشمند جاده‌ای محسوب می‌شوند که با هدف جلوگیری از آسیب به رویه راه‌ها و تخریب زیر ساخت‌های جاده‌ای در ۵ نقطه از محور‌های استان که تخلفات اضافه تناژ در آنجا محسوس‌تر است نصب شده اند و  استان خوزستان در کشور پیشرو نصب این سامانه‌ها بوده است.

 ​مشخصات:
نظرات: *