پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد:


بارگیری 360 هزار تن محصول چغندر قند خوزستان طی یک ماه گذشته

تاریخ انتشار: 1398/03/21

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا، اذعان کرد: حمل و نقل کالا از طریق انعقاد قرارداد صاحبان کالا با شرکت های حمل و نقل که دارای مجوز از این اداره کل هستند انجام می شود و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، کار نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل و رانندگان کامیون را بر عهده دارد.

وی گفت: علی رغم این، اما تلاش شد با اجرای طرح تشویقی، به کامیون دارانی که در بحث حمل چغندرقند، گندم و نهاده های دامی استان فعالیت می کنند سهمیه روغن تعلق گیرد؛ علاوه بر این با توجه به اهمیت موضوع، فراخوان اعزام کامیون با در نظر گرفتن شرایط تشویقی، برای ادارات راهداری سایر استان ها ارسال شد.

بهرامی نیا گفت: به طور میانگین در یک ماه گذشته بیش از 360 هزار تن محصول چغندر قند استان بارگیری شده است که به طور روزانه 550 دستگاه کامیون برای حمل این محصول بکارگیری شده اند.

وی با اشاره به شرایط حمل بار در استان و همزمان شدن برداشت محصولات تره بار شمال خوزستان با میزان بار وارد شده به بندر امام خمینی(ره)، اظهار کرد: روزانه بیش از 900 دستگاه کامیون محصولات تره بار شمال استان را به سایر نقاط کشور حمل می کنند و بارگیری نهاده های دامی، کشاورزی و کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره)  نیز توسط حدود 2 هزار دستگاه کامیون انجام می شود.

بهرامی نیا با بیان اینکه تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل بر اساس سهمیه، نوع بارگیری و نوع کامیون صورت می گیرد، افزود: در سال های گذشته آمار این ناوگان جمع آوری شده و برای این کامیون ها سهمیه پایه به صورت ثابت برای هرماه تخصیص داده می شود و مابقی سهیمه بر اساس کارکرد، به آنها داده خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان نیا تأکید کرد: وسایل نقلیه ای، متناسب با پیمایش انجام شده سوخت دریافت می کنند.

وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقلی که از بندر امام خمینی(ره) کالای اساسی حمل می کنند، علاوه بر میزان سوخت ماهانه، 30 درصد سوخت اضافه تا پایان شهریور ماه دریافت خواهند کرد.​مشخصات:
نظرات: *