پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:


خسارت3500 میلیارد تومانی سیل به زیرساخت های جاده ای کشور/ ترمیم جاده های ترانزیتی خوزستان در کوتاه ترین زمان ممکن

تاریخ انتشار: 1398/02/28

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از خسارت 3500 میلیارد تومانی سیل به زیرساخت های جاده ای کشور خبر داد.

عبدالهاشم حسن نیا گفت: طبق آخرین برآوردهای صورت گرفته، تاکنون سیل 3500 میلیارد تومان به زیرساخت های جاده ای کشور خسارت وارد کرده است.

وی افزود: سیل اخیر کشور موجب خرابی 14 هزار کیلومتر از راه ها و حدود 3 هزار متر پل های کشور شد که بیشترین خسارت ها در استان های لرستان، خوزستان، گلستان، ایلام و کرمانشاه بود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه هنوز اعتباری برای جبران خسارت ها اختصاص داده نشده است، اظهار کرد: گزارش خسارت سیل به ستاد بحران و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است اما سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کار را با اختصاص 100 میلیارد تومان از اعتبارات خود برای ترمیم بخشی از جاده ها و ساخت پل های موقت و فلزی آغاز کرد.

حسن نیا تأکید کرد: معتقد هستیم باید هرچه سریع تر اعتبار تخصیص پیدا کند تا پیش از آغاز فصل سرما، کار ساخت و ترمیم پل ها و جاده ها به صورت اصولی انجام شود.

 وی با تأکید بر اینکه  کار ترمیم جاده های خوزستان که ترانزیت و اقتصاد کشور به تردد در این جاده ها بستگی دارد در اسرع وقت آغاز خواهد شد، مسدود بودن مسیر بستان به چذابه را مورد اشاره قرار داد و گفت: بدون تردید پیش از اربعین حسینی کار ترمیم جاده دسترسی به پایانه مرزی چذابه انجام می شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: باید هرچه سریع تر اعتبار مورد نیاز جبران خسارت ها در زیرساخت های جاده ای کشور تأمین شود زیرا در صورت وقوع مجدد سیل، با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد. 

 ​مشخصات:
نظرات: *