پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیتقدیر استاندار خوزستان از عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان

تاریخ انتشار: 1398/02/17

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در اولین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها  از عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان و سایر دستگاه های فعال در بحران سیل استان تقدیر کرد.

وی در ادامه جلسه گفت: با توجه به تعداد بالای تصادف در محور اهواز به اندیمشک در سال گذشته، پیگیری احداث آزادراه اهواز- اندیمشک باید در دستور کار قرار گیرد.

شریعتی  اظهار کرد:  قرارگاه خاتم و بنیاد مسکن متقاضی احداث آزادراه اهواز- به اندیمشک بودند اما به خاطر برخی مسائل، احداث این آزادراه میسر نشد.

وی افزود: با توجه به تعداد بالای تصادف در این محور، لزوم احداث این آزادراه احساس می شود لذا باید به سرعت مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار خوزستان بر لزوم ایمن سازی محور اهواز به اندیمشک تأکید کرد و گفت: تا احداث آزادراه این مسیر باید نسبت به ایمن سازی بزرگراه اقدام کرد.

شریعتی بیان کرد: دستگاه های مختلفی از استان به صورت غیر مستقیم در کنار دستگاه های متولی در زمینه خدمت رسانی به مناطق سیل زده و به خصوص صیانت از جاده های استان تلاش کردند که شایسته تقدیر است.

وی افزود: اداره راه و شهرسازی استان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به صورت ویژه پای کار بود و اداره بنادر به صورت فعالانه ظاهر شد و تمام امکانات خود را برای مهار سیل بسیج کردند.

استاندار خوزستان ادامه داد : اگرچه برخی دستگاه ها برای مناطق خاصی پای کار بودند اما در برخی مناطق دیگر که با مشکل مواجه می‌شدیم از ظرفیت آنها استفاده می‌کردیم ؛آنها نیز به سرعت وارد میدان می شدند که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد : همچنین پلیس راه استان و راهنمایی و رانندگی نیز در این زمینه با تمامی ظرفیت وارد میدان شده و اقدامات قابل ملاحظه را انجام دادند.

شریعتی گفت: راه آهن جنوب نیز در زمینه ی پشتیبانی کمک رسانی به مردم سیل زده نیز اقدامات قابل توجهی را داشت و واگن های آنها در منطقه بامدژ کمک شایانی به مردم سیل زده این منطقه بود .

وی ادامه داد: اکنون نیاز است که زیرساخت های خود را اصلاح کنیم سریعاً آن ها شرایط اول بازگردانیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد : همگی باید دست به دست هم دهیم تا وضعیت موجود را حفظ کرده و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی بیان کرد : اکنون باید در زمینه ارتقاء ایمنی راه‌های استان گام های موثری برداریم تا در سال‌های آینده با کمترین مشکل مواجه شویم.

شریعتی گفت: جاده ساحلی اهواز بخش عمده‌ای از آن بازگشایی شده و سایر بخش ها نیز با تلاش شهرداری در روزهای آینده برای تردد شهروندان به حالت عادی بازگردد.

وی ادامه داد: سطح آب رودخانه کارون کاهش یافته است و خروجی دز و کارون ۱۳۰۰ متر مکعب است که نسبت به روزهای گذشته که حدود ۳۰۰۰ متر مکعب بود کاهش قابل توجهی است.

وی افزود: سال گذشته تفاهم نامه هایی را با وزارت راه و شهرسازی امضا کردیم که نیاز است اداره راه و شهرسازی استان این تفاهم نامه ها را به صورت جدی تر پیگیری کند و نقاط حادثه خیز استان را اصلاح کنیم.

شریعتی گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که قرار شد ۶۰ درصد آن را اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تقبل کند و باقی آن را ما تقبل کنیم.

وی اظهار کرد : بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته با وزارت راه و شهرسازی قرار بود سالانه یکصد میلیارد تومان برای بازسازی و اصلاح نقاط حادثه خیز و راه‌های استان اعتبار اختصاص داده شود.

وی تصریح کرد : روی این تفاهمنامه باید تمرکز بیشتری صورت گیرد و به صورت جدی دنبال شود .

وی گفت: هیچ استانی تاکنون به این میزان اعتبار جذب نکرده است که باید از این فرصت استفاده کنیم .

 ​مشخصات:
نظرات: *