پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

وزیر راه و شهرسازی:


زیرساخت‌های جاده ای باید ایمن شوند/اعزام 1000 دستگاه ماشین آلات به خوزستان

تاریخ انتشار: 1398/01/31

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در سفر به خوزستان بر لزوم ایمن سازی زیرساخت های جاده ای تأکید کرد.

وی عصر امروز شنبه به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان و رئیس پلیس راه استان در جریان بازدید از کمربندی شرق اهواز و جاده اهواز-  آبادان که به دلیل سیلاب مسدود شدند، با بیان اینکه بر اساس تصمیم دولت، حفظ جان مردم در سیل به عنوان اولویت اول قرار گرفت، اظهار کرد: در این راستا ایمن سازی مناطق مسکونی در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد در صورتی که ایمن سازی در برخی مناطق امکان پذیر نیست، خالی از سکنه شوند تا جان مردم حفظ شود.

اسلامی با بیان اینکه برنامه ریزی های صورت گرفته برای ایمن کردن جان مردم نتایج مثبتی داشت، افزود: خوشبختانه کشور از شرایط خشکسالی رها پیدا کرد اما نکته مهمی که در دستور کار، هدایت این آب ها به سمت تالاب ها و حرکت آن ها به سمت رودخانه های بزرگ و خلیج فارس است.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه ایمن سازی راه ها یکی از اولویت های این وزارتخانه است، گفت: بازگشایی راه های مسدود شده نیز یکی دیگر از اقدامات مهم ما به شمار می رود.

وی با بیان اینکه برای جاده‌هایی که در خوزستان مسدود شده مسیرهای جایگزین پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: هنوز وارد فاز بازسازی راه ها نشده‌ایم چرا که این کار مسلتزم فروکش کردن آب است.

اسلامی با اشاره به آبگرفتگی وسیع در محور اهواز-آبادان، تصریح کرد: همکاران ما سعی دارند با استفاده از یک هزار دستگاه ماشین آلات و با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل و نقل خوزستان و ستاد مدیریت بحران از سایر استان ها به این استان اعزام شده اند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در استان خوزستان که هنوز شرایط سیل وجود دارد، نمی توانیم خسارت و اعتبار دقیقی را در حوزه راه و شهرسازی پیش‌بینی کنیم.

اسلامی بیان کرد: در سایر استان های که در معرض سیل قرار گرفتند بازسازی را آغاز کرده ایم که از جمله آن می توان به بازسازی حدود 40 کیلومتر از بخش آسیب دیده جاده خرم آباد-معمولان و پلدختر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه حداقل ۱۰ پل بزرگ در استان لرستان و ایلام از در حال حمل و نصب هستند، بر لزوم ایمن سازی زیرساخت های جاده ای تأکید کرد.​مشخصات:
نظرات: *