پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان خبر داد:


خسارت 300 میلیارد تومانی سیل به جاده ها و پل های خوزستان

تاریخ انتشار: 1398/01/21

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان گفت: از سیلاب دی ماه سال گذشته تا کنون حدود 300 میلیارد تومان به جاده ها و پل های استان خوزستان خسارت وارد شده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده است بودجه ای برای ترمیم خسارت وارده به جاده ها اختصاص پیدا کند، افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، آمار و اطلاعات برآوردهای صورت گرفته از میزان خسارت ها را بر اساس فرم های درخواستی ستاد مدیریت بحران استان، سازمان مدیریت و برنامه بودجه و وزارت راه و شهرسازی آماده و ارسال خواهد کرد.

بهرامی نیا با بیان اینکه با توجه به شرایط استان، احتمال افزایش میزان خسارت وارده به جاده ها و پل ها وجود دارد، گفت: تاکنون عددی برای جبران خسارت اختصاص پیدا نکرده است و تا پایین آمدن سطح آب و آغاز عملیات اجرایی میزان خسارت نهایی مشخص نخواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: تخصیص بودجه جبران خسارت به جاده ها و پل های خوزستان از طریق مسئولان استان و وزارت راه شهرسازی پیگیری می شوود و به محض اختصاص بودجه لازم تلاش خواهیم کرد در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط موجود جاده ها به شرایط قبل بازگردد.

وی ادامه داد: تا کنون شرایطی برای احداث پل های موقت به وجود نیامده است اما اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان این آمادگی را دارد در صورت تخریب پل های در مسیر رودخانه بر اثر سیلاب، پل موقت برای برقراری تردد احداث کند.

بهرامی نیا گفت: در مناطقی که احتمال تخریب پل وجود دارد، امکانات لازم مستقر شده است تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن پل های موقت نصب شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به اعزام 50 دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری از ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های هرمزگان، بوشهر، تهران، یزد، لارستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس به مناطق سیل زده خوزستان، افزود: علاوه بر این 30 دستگاه ماشین آلات سنگین از بخش خصوصی دیگر استان ها به خوزستان اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله نیاز اولیه خوزستان دستگاه های سنگین راهداری و راه سازی است، اظهار کرد: تا عصر امروز 15 دستگاه ماشین آلات سنگین وارد استان خواهد شد و ما بقی دستگاه ها نیز به استان اعزام می شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تصریح کرد: این دستگاه ها با هماهنگی نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی،  استانداری خوزستان و ستاد مدیریت بحران استان در مناطق تعیین شده، مستقر خواهند شد.

بهرامی نیا با اشاره به مسدود بودن جاده اهواز به اندیمشک، گفت: جاده ترانزیتی اهواز به اندیمشک با روزانه 40 هزار تردد، یکی از پرترددترین جاده های خوزستان است اما تا فروکش نکردن آب این مسیر، امکان برقراری تردد خودروها در این مسیر وجود ندارد.

وی ادامه داد: آبروهای مسیر بازگشایی شده اند اما با توجه میزان آب جاری در دو طرف این جاده، هدایت آب امکان پذیر نیست.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: با پایین آمدن سطح آب در جاده اهواز به اندیمشک، در کوتاه ترین زمان تردد خودروها برقرار می شود.

بهرامی نیا اظهار کرد: در دیگر محورهای شریانی و اصلی استان خوزستان مشکل تردد وجود ندارد اما در 4 محور فرعی و 22 محور روستایی به دلیل طغیان رودخانه ها با مشکل آب گرفتگی مواجه هستیم که مسیرهای جایگزین آنها اعلام شده تا دسترسی ها برقرار باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: با پایین آمدن سطح آب در محورها، اقدامات ترمیمی در این جاده ها آغاز می شود.​مشخصات:
نظرات: *