پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی450 دستگاه اتوبوس در مرز شلمچه و چذابه مستقر شدند

تاریخ انتشار: 1397/08/06

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان غلامعباس بهرامی نیا گفت: به منظور انتقال زائران از سفر کربلا به استان های سراسر کشور 450 دستگاه اتوبوس در مرزهای چذابه و شلمچه مستقر شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اظهار داشت: پیش بینی می شود موج بازگشت زائران از روز دوشنبه شدت گیرد لذا تمهیدات لازم برای خدمات رسانی جا به جایی زائران در 2 مرز شلمچه و چذابه دیده شده است.

وی با اشاره به استقرار دفاتر شرکت های حمل و نقل مسافری فعال خوزستان در مرز های چذابه و شلمچه بیان کرد: همکاری استان های معین و شرکت های مسافربری با تمام ظرفیت در مرزهای چذابه و شلمچه تردد برای زائران اربعین حسینی را روان تر کرده و در حال حاضر 12 شرکت در مرز چذابه و هشت شرکت در مرز شلمچه برای جا به جایی مسافران مستقر هستند.

غلامعباس بهرامی نیا با ذکر اینکه روند بازگشت و انتقال زائران از 2 مرز شلمچه و چذابه به صورت روان در حال انجام است ادامه داد : همچنین گشت های راهداری در 2 مسیر چذابه و شلمچه به صورت شبانه روز در حال گشت زنی هستند تا در صورت نیاز خدمات خودرویی به زائران ارائه کنند.

وی اظهار داشت : از ابتدای ماه صفر تاکنون 933 هزار و 613 زائر ایرانی و خارجی از مرزهای چذابه و شلمچه به کربلا و عتبات عالیات ترددکردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان شمار تردد زائران ایرانی از مرز چذابه را 255هزار و 501 نفر بیان کرد و گفت: 6 هزار و 250 تبعه خارجی نیز از مرز چذابه در این مدت به صورت رفت و برگشت تردد داشتند.

وی اظهار داشت: در این مدت 580 هزار ایرانی و 99 هزار تبعه خارجی نیز برای زیارت کربلا از مرز شلمچه تردد کرده اند.

بهرامی نیا زائران برگشته از عراق از مرز شلمچه را 96 هزار و 78 زائر ایرانی و10 هزار و 805 تبعه خارجی اعلام کرد و گفت: 37 هزار و 217 زائر ایرانی و 2هزار و 544 تبعه خارجی از مرز چذابه به کشور بازگشتند

 مرز شلمچه در 15 کیلومتری خرمشهر و 25 کیلومتری شهر بصره عراق قرار دارد

شلمچه و چذابه 2 گذرگاه اربعین حسینی در استان خوزستان هستند

اربعین پارسال 650 هزار زائر ایرانی و بیش از 100 هزار زائر از کشورهای مختلف جهان از مرز شلمچه راهی کربلای معلی شدند. ​


مشخصات:
نظرات: *