پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیبازدید حسن دانایی فر مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط تجاری ایران و عراق به همراه نفیسی مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از پایانه مرزی شلمچه

تاریخ انتشار: 1397/04/10

مشاور معاون اول رییس جمهوری و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق گفت: صادرات به عراق از همه مرزها در سه ماهه اول 21 درصد افزایش یافت .

حسن دانایی فر در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت : نسبت به کل صادرات غیر نفتی کشور، 23 درصد صادرات به سمت عراق بوده، اما این حجم صادرات درمقایسه با ظرفیت و توان ما پایین است.
وی اضافه کرد: در 6 ماهه اول سال 96 صادرات از مرز شلمچه به عراق 198 میلیون دلار بوده ولی در سه ماهه اول امسال به 86 میلیون دلار کاهش یافته است.
در این بازدید سیدعلی بحرینی مقدم، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان، اظهار کرد: صادرات در سال 96 نسبت به سال 95 از مرزهای چذابه و شلمچه افزایش داشته است.
وی با اشاره به نیاز به ساماندهی مرزها از لحاظ زیر ساختی افزود:
مرزهای زمینی چذابه و شلمچه و مرز دریایی خرمشهر به تدریج از تیرماه 1382 پس از سرنگونی رژیم بعثی عراق برای صادرات کالا و در مهر همان سال برای تردد زائران عتبات عالیات باز شد.
استان خوزستان با دو استان عراقی میسان و بصره حدود 300کیلومتر مرز مشترک دارد.
بر این اساس این نشست در بارانداز مرز بین المللی شلمچه با حضور مشاور معاون اول رییس جمهور و رئیس دفتر توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق و مسئولین محلی و استانی برگزار شد ، وی پس از بازدید از مرز شلمچه به مرز چذابه سفر کرد.​مشخصات:
نظرات: *