پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیآمادگی کامل بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان برای سفرهای تابستانی

تاریخ انتشار: 1397/03/23

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان همزمان با پايان ماه مبارك رمضان، سفرهای تابستانی آغاز می شوند اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران می باشد.

غلامعباس بهرامی نیا مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اعلام این خبر گفت: هماهنگي كامل با انجمن هاي صنفي ، نظارت بيشتر بر فعاليت شركت هاي حمل و نقل مسافر ، استفاده از ناوگان ايمن و مناسب براي جابجايي مسافران و هماهنگي با ساير دستگاه هاي ذي ربط را از جمله اقدامات انجام شده براي فراهم كردن شرايط سفر ايمن براي مسافران می باشد.

بهرامی نیا ادامه داد در استان خوزستان 322 دستگاه اتوبوس، 200 دستگاه ميني‌بوس و 1525 دستگاه سواري كرايه،امر جابه‌جايي مسافران را برعهده خواهند داشت و اميد است تا در تابستان سال‌جاري رضايتمندي حداكثري هموطناني كه با ناوگان حمل و نقل عمومي جاده‌اي سفر مي‌نمايند جلب شود.

غلامعباس بهرامی نیا با اشاره به ایمن‌سازی محورهای شریانی و اصلی اظهار کرد: اصلاح شیب‌های شیروانی، شانه‌سازی و اصلاح و ساماندهی تابلوها و علائم جاده‌ای و لکه‌گیری و روکش ، رفع نقاط پرتصادف ، اصلاح هندسی قوس‌ها، اجرای شیارهای هشدار دهنده و لرزاننده، بهبود و تقویت حفاظ‌های کناری جاده‌ها، ملایم سازی شیب‌های شیروانی و ده‌ها عملیات دیگر راهداری از دیگر اقدامات انجام شده برای سفرهای تابستانی است.

بهرامی‌نیا عنوان کرد: لکه‌گیری به مساحت 16 هزار و 700 متر مربع و روکش به مساحت 2 هزار و 905  کیلومتر و همچنین تعریض محورهای بهبهان ـ دودانگه و امیدیه ـ هندیجان به طول 8.5 کیلومتر انجام شده است.

بهرامی نیا بیان داشت: از ابتدای سال‌جاري تعداد 342 دستگاه اكيپ راهداري در محورهاي مواصلاتي استان مستقرند و در طی سفرهای تابستانی، كنار و همراه مسافران خواهند بود تا در صورت ضرورت و احياناً نياز به عمليات راهداري وارد عمل شوند. همچنین تعداد گشت‌هاي راهداري مجهز به دستگاه ردياب ماهواره‌اي GPS، 26 دستگاه است كه محورهاي جاده‌اي را تحت پوشش و نظارت دارند.

هم استانی های گرامي مي‌توانند جهت اطلاع از وضعیت راهها با سامانه 141 در ارتباط بوده و يا با حضور در دفاتر اداره مستقر در پايانه‌هاي مسافري پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح فرمايند تا در اسرع وقت رسيدگي شود/​مشخصات:
نظرات: *