پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان مانور راهداری زمستانی خوزستان با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، فرماندهی راهور خوزستان ، مدیران جمعیت هلال احمر خوزستان و فورت های پزشکی برگزار شد.


برگزاری مانور راهداری زمستانی در خوزستان

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان مانور راهداری زمستانی خوزستان با حضور مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، فرماندهی راهور خوزستان ، مدیران جمعیت هلال احمر خوزستان و فورت های پزشکی برگزار شد.

مانور طرح راهداری زمستانه یکشنبه با حضور خودروهای سبک و سنگین راهداری و حمل و نقل جاده ای ، هلال احمر و راهنمایی و رانندگی خوزستان درمحل پلیس راه اهواز-اندیمشک برگزار شد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان گفت: 300 دستگاه انواع ماشین آلات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین، 52 گروه و 400 نیروی راهدار در طرح راهداری زمستانی مشارکت دارند.

غلامعباس بهرامی نیا اظهار داشت : در خوزستان، بیشتر بحث سیل مطرح است و بارش هایی در محورها و گردنه ها صورت می گیرد که علاوه بر سیل گیر بودن، نیاز به ریزش برداری را هم ایجاد می کند.

بهرامی نیا گفت: فعالیت راهداری و نگهداری راه ها به صورت مستمر در طول سال وجود داشته ولی به دلیل شرایط جوی در زمستان و اهمیت این موضوع، گروه ها در زمستان افزایش می یابد.

وی در ادامه افزود: هم اکنون چهار راهدار خانه فعال در جاده های خوزستان وجود دارد هر ساله در فصل زمستان توان عملیاتی 2 محور برفگیر تاراز و دهدز در شهرستان های اندیکا و ایذه افزایش یافته و کمک به بازگشایی راه ها و فراهم آوردن امکان عبور و مرور ایمن جزو اولویت ها می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان یادآور شد: 115 کیلومتر از راه های خوزستان برفگیر هستند که 70کیلومتر آن راه روستایی در مسیر ایذه - دهدز، 30کیلومتر آن شامل راه اصلی و فرعی در شهرستان اندیکا و 15 کیلومتر راه روستایی به سمت آبشار موری در بخش چلو این شهرستان قرار دارد.

وی با اشاره به ذخیره نمک و شن در طرح راهداری زمستانه گفت: در انبار راهدارخانه تاراز و دهدز 135 تن نمک و 520 تن شن ذخیره شده تا پس از بارش برف استفاده شود

بهرامی نیا در ادامه با بیان اینکه طرح زمستانه که از 15 آذر آغاز شده، تا 20 اسفند ادامه خواهد داشت و پس از آن طرح نوروزی آغاز می شود گفت: مانور طرح راهداری زمستانه با هدف نشان دادن همکاری،افزایش ایمنی تردد و هماهنگی بیشتر بین مجموعه های مستقر در این محورها شامل پلیس راه، هلال احمر و راهداری اجرا می شود.​مشخصات:
نظرات: *