پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری در خوزستان برگزار شد.


مراسم گرامیداشت هفته "حمل ونقل، رانندگان و راهداری" در خوزستان

تاریخ انتشار: 1396/09/28

مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با حضور آقای دهقان معاون امور انتظامی استانداری خوزستان، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان و جمعی از مسئولین و تشکل های صنفی حمل و نقل کالا و مسافرو برگزار و از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه استان و رانندگان بخش مسافر و کالا، شرکتهای برتر حمل و نقل کالا و مسافر و راهداران نمونه تقدیر شد.

غلامعباس بهرامی نیا در مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ونقل اظهار کرد: امروز به مناسبت تقدیر از زحمات تمامی کارکنان حوزه حمل‌ونقل عمومی این برنامه را برگزار کردیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان افزود: ۲۶ آذرماه رانندگان در لبیک به فرمان تاریخی حضرت امام (ره)در بحبوحه انقلاب و شروع آن با بسیج امکانات خود و حضور در بنادر با وجود همه شرایط سختی که داشته کار بزرگی را انجام و حماسه بزرگی را آفریدند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان تصریح کرد: آنها توانستند با جابجایی کالا که عمدتاً استراتژیک بودند کشور را از یک بحران جدی نجات دادند و در طول سال‌های سازندگی و همچنین در طول عمر بابرکت انقلاب همواره پای کار بوده و زحمت کشیدند و هر وقت نیاز بود که جامعه حمل‌ونقل حضور داشته باشد پا به عرصه گذاشته و با تمام توان خدمت کردند.

بهرامی نیا یادآور شد: در چهار سال گذشته که بحث راهپیمایی عظیم اربعین به این شکل و با حضور گسترده مردم شروع شده، بخش مسافری ما هم با بسیج امکانات خود و حضور در صحنه نسبت به جابجایی مسافران اقدام کردند.

وی بیان کرد: در سال ۹۳ تعداد زیادی از مسافران در مرز مهران به یک بحران رسیده بودند و پایانه های مسافربری به نوعی قفل شده بود؛ همه بسیج شده بودند تا در سرمای آن سال از بروز بحران جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به اینکه هفته حمل‌ونقل از ۲۶ آذر شروع و تا یک دی ماه ادامه دارد، گفت: بحث راهداری مقوله بسیار مهمی است که حفظ و حراست از این سرمایه ملی بر عهده راهداران است که در گرما و سرما همواره خدمت‌رسانی و حافظ جاده‌ها هستند.

بهرامی نیا ادامه داد: راهداران در حقیقت وظیفه باز نگه داشتن جاده‌ها را دارند و حتی تعداد زیادی از آنها نیز جان خود را در این راه از دست دادند؛ در ایام اربعین نیز مرحوم فلاطون در حین خدمت‌رسانی و بهسازی یک مسیر در سانحه‌ای جان خود را از دست داد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۹۹۳ کیلومتر راه مختلف در خوزستان داریم و این تعداد تلفات به واسطه راه‌های گسترده این استان است.

بهرامی نیا خبر داد: با تفاهم‌نامه‌ای که با دستور استاندار در حال انعقاد است، مقرر شده تا با جذب اعتبارات ملی و همچنین استانی بتوانیم در برنامه سه ساله سطح سرویس مناسبی به استان خوزستان ارائه دهیم.

وی اظهار کرد: خوزستان از نظر گردشگری، صنعتی، نفت، پتروشیمی و غیره در رتبه‌های بالایی قرار دارد و سهم عمده‌ای از تردد نیز از طریق جاده (جابجایی کالا یا مسافر) انجام می‌شود، بنابراین نیاز است که در زمینه زیرساخت‌ها تلاش بیشتری داشته باشیم.
مشخصات:
نظرات: *