پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیکلنگ احداث پاسگاه پلیس راه بهبهان - گچساران به زمین زده شد

تاریخ انتشار: 1396/04/14


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان

آیین کلنگ زنی پاسگاه جدید پلیس راه بهبهان – گچساران با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان، رییس پلیس راه استان وفرماندار بهبهان وجمعی از مسئولین محلی شهرستان بهبهان برگزار شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان اذعان داشت:وجود پلیس راه در محورهای مواصلاتی نیروهای خدوم پلیس در کنار نیروهای تلاشگر راهداری و حمل و نقل جاده ای نقش مهمی در جهت ایمنی تردد و کاهش تصادفات جاده ای ایفا میکند.

مسعود مصدقی در ادامه از فرماندار بهبهان بابت توجه ویژه به وضعیت راههای شهرستان بهبهان و حمایت از اداره راهداری بهبهان ، تشکر ویژه نمود و اظهار داشت: با پیگیری های بعمل آمده مقرر شده است تعداد 4 باب ساختمان پلیس راه در استان در سال جاری احداث که پلیس راه بهبهان – گچساران با توجه به قدمت ساخت و اهمیت آن از نظر واقع شدن در مسیر اتصال چندین استان و همچنین بحث آینده نگری در خصوص افزایش ترافیک عبوری از این شهرستان با تکمیل مسیر دهدشت – پاتاوه و اتصال  آن به شبکه راههای بهبهان ، این هدف گذاری صورت گرفت که دومین ساختمان بعد از پلیس راه اهواز – سربندر، ساختمان پلیس راه بهبهان تجدید بنا گردد.

وی همچنین اظهار داشت: این پروژه با مساحت 570 متر مربع با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مدت 6 ماه تکمیل و در اختیار پلیس راه بهبهان قرار می گیرد.

ايشان افزود در احداث اين ساختمان ها از تكنولوژي روز استفاده گرديده و بصورت پيش ساخته بتني خواهند بود.

مصدقی بر لزوم توسعه برنامه ITS  و هوشمند سازی شبکه راهها در جهت کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود در دولت تدبیر و امید این روند ادامه و شتاب بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: هم اکنون  دو دستگاه دوربین نظارت در حال پایش تصویری در محور بهبهان - گچساران می باشند و برنامه‌ها ریزی و اقدامات لازم جهت نصب  سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور  صورت گرفته است که بزودی نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

در ادامه سرهنگ دولتشاهی رییس پلیس راه استان خوزستان از تلاش و پیگیری های مدیر کل  راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در جهت تصویب احداث چهار ساختمان پلیس راه طی سال جاری تشکر نمود و گفت: با احداث و تجدید بنا چند پاسگاه پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان گام موثری در جهت ارتقاء ایمنی در جاده های استان برداشته خواهد شد.در ادامه دکتر  مظفری فرماندار بهبهان نیز از این اتفاق میمون ابراز رضایت و خرسندی نمود و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه شاهد کاهش آمار تصادفات در محورهای شهرستان بهبهان هستیم و این نشان از تلاش شبانه روزی و همکاری کارکنان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بهبهان و نیروهای زحمتکش پلیس می باشد. 

وی افزود: در ایام نوروز از نزدیک شاهد حضور شبانه روزی و تلاش این عزیزان در جاده ها در جهت ایمن نمودن سفرهای نوروزی بوده ام  و اظهار امیدواری نمود که این روند بیش از پیش ادامه داشته باشد.

شایان ذکر است در محور بهبهان - گچساران تردد حدود1میلیون و 600هزار دستگاه وسایط نقلیه در سال 95 توسط دستگاه های تردد شمار به ثبت رسیده است که میانگین بیشترین تردد ماهیانه در این محور 156.352  دستگاه وسیله نقلیه بوده که در شهریور ماه با توجه سفرهای تابستانی بیشترین تردد را دستگاههای تردد شمار به ثبت رسانده اند. همچنین روز اوج تردد وسایل نقلیه در این محور در سال95، تاریخ یکم آذرماه با تردد 7.380وسیله نقلیه بوده است و بیشترین تردد در سه ماهه نخست سال جاری در فروردین ماه 175.093 خودرو و روز اوج تردد در این مدت 8.358 وسیله نقیله در 10فروردین ماه به ثبت رسیده است.​مشخصات:
نظرات: *