پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​مراسم تجلیل از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان

تاریخ انتشار: 1396/02/20

مراسم تجلیل از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه با حضور سرهنگ دولتشاهی رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان خوزستان و فرماندهان پاسگاه های پلیس راه سراسر استان در محل سالن جلسات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان برگزار شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی نیروهای پلیس در راستای برقراری امنیت در جاده ها  و رقم خوردن سفری ایمن برای استفاده کنندگان از شبکه راهها اظهار داشت: بر اساس آمار استخراج شده از 78 دستگاه تردد شمار آنلاین نصب شده در 39 محور شریانی استان، در سال 95 حدود 124میلیون تردد انواع وسایل نقلیه در این محور ها انجام گردیده است که از این تعداد 21درصد تردد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و 78 درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است که محورهای بندرامام – ماهشهر و اهواز- اندیمشک پرتردد ترین و دیلم-هندیجان و ایذه- دهدز کم تردد ترین محورهای استان گزارش شده اند.

مسعود مصدقی افزود: متوسط سرعت در محورهای استان در ایام نوروز80 کیلومتر بر ساعت بوده است و بیشترین تخلفات سرعت غیر مجاز به ترتیب در محورهای کمربندی شرق اهواز ، دهلران-سه راهی دهلران و بیشترین تخلفات سبقت غیرمجاز به ترتیب در محورهای کمربندی شرق اهواز و بستان-چذابه  رخ داده اند.

مصدقی افزود: ارائه خدمات برتر به مسافرین شعار امسال همکارانمان در حوزه حمل و نقل مسافر می باشد بطوریکه در ایام نوروز نظارت دقیق و صدور مکانیزه صورت وضعیت ،افزایش پیش فروش اینترنتی بلیت وهمچنین رضایتمندی مسافران طبق نظرسنجی های صورت گرفته در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی اذعان داشت: در حوزه ایمنی و ترافیک نیز این اداره کل در ایام نوروز کارهای خوبی از جمله نظارت برعملکرد مراکز معاینه فنی خودروهای برون شهری، نظارت بر عملکرد شرکت های امداد خودرو، تامین 10 دستگاه خودروی سواری برای پلیس راه جهت افزایش گشت های نامحسوس و کنترل مضاعف اسناد حمل و تجهیزات ایمنی اتوبوس ها و خودروهای سواری شامل: وسایل سرمایشی و گرمایشی،کپسول آتش نشانی، چراغ گردان و... صورت گرفته است که با همکاری پلیس راه در تمام طول سال تداوم می یابد.

مصدقی خاطر نشان ساخت: در حوزه راهداری آشکار سازی 120 نقطه پرحادثه در راه های استان بوسیله تابلو قبل از سفرهای نورزی انجام شد که ان شاءالله در سال جاری با اعتبارات اختصاص یافته از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در یک برنامه پنج ساله این 120 نقطه حذف و ایمن سازی خواهند شد.

وی گفت: در نوروز امسال تخریب پل امیدیه به دیلم در اثر بارندگی شدید و سیل که از مسیرهای خروجی پرتردد خوزستان به استان بوشهر می باشد، اتفاق افتاد که با تلاش شبانه روزی راهداران و همکاری پلیس راه در کوتاه ترین زمان ممکن بازگشایی شد.

مصدقی بازگشایی و رفع انسدادها راه های مسدود شده، پاکسازی سطح راهها و آب روی پل ها، شستشوی علائم افقی و عمودی و حفاظ ها و تعویض تابلوها و گاردریل های معیوب نیز از جمله خدماتی است که توسط راهداران پر تلاش ارائه می گردد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ساخت و تجدید بنا چند پاسگاه پلیس راه شامل اهواز- سربندر، بهبهان، ملاثانی و ایذه- شهرکرد را در دستور کار برنامه های عمرانی این اداره کل عنوان نمود و افزود با تجهیز و مرمت و احداث پاسگاه های پلیس راه در محورهای مورد نیاز گامی مؤثر در ارائه پیشبرد فعالیت های پلیس راه در جهت ایجاد امنیت و ایمنی در جاده ها برداشته خواهد شد.

در ادامه سرهنگ دولتشاهی رییس پلیس راه انتظامی خوزستان گفت:طبق آمار پزشکی قانونی در طرح نوروزی 15 درصد کاهش تلفات داشتیم اما متاسفانه در بخش تصادفات خسارتی شاهد افزایش بوده ایم که امیدواریم با همکاری اداره کل راهدارای و حمل و نقل جاده ای شاهد کاهش تلفات و تصادفات بیش از پیش باشیم.

در پایان با اهداء لوح تقدیر از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه سراسر استان تجلیل شد.​مشخصات:
نظرات: *