پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری مراسم تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل کالا در بندر امام خمینی(ره) با حضور برگزار شد.


​برگزاری مراسم تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل کالا در بندر امام خمینی(ره)

تاریخ انتشار: 1395/09/29

به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری مراسم تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل کالا در بندر امام خمینی(ره) با حضور برگزار شد.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ضمن تشکر از همه دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای ، از این تلاشگران این عرصه بعنوان یکی از زحمتکش ترین اقشار جامعه یاد کرد که برای خدمت شب و روز نمی شناسند.

مسعود مصدقی اذعان داشت:بخش حمل و نقل جاده ای از اهمیت بسزایی برخوردار است بطوریکه  در کشور ما ۹۰ درصد از حمل و نقل، جاده ای می باشد که با توجه به سهم بالای حمل و نقل جاده ای در کشور سرمایه گذاری در توسعه راهها و بهبود وضعیت راهها بیشتر شود تا بتوانیم به هدف حمل و نقل ایمن، روان و اقتصادی دست یابیم.

وی افزد: که بی شک برای اینکه یک سفر ایمن رقم بخورد همت و تلاش شبانه روزی راهداران، وتعامل دستگاه های خدمات رسان مانند پلیس راه، هلال احمر ، اورژانس و ... در جاده ها این مهم را به سرانجام می رساند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خاطرنشان ساخت:   پایانه بار بندر امام خمینی بعنوان قطب حمل و نقلی در کشور مطرح است که با فعالیت 313 شرکت حمل و نقل کالا در استان جز استان های اول تا سوم در کشور هستیم  

استان خوزستان با دارا بودن ۸ بندر یکی از ارکان اصلی ورود و خروج کشور است و از اهمیت بالای برخوردار است که مهمترین آن بندر امام خمینی  می باشد که  سالانه قریب به ۴۰ میلیون تن کالا از این بندر جابجا میشود وهمچنین صادرات ۵ میلیون تن کالا از دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه  و وجود صنایع متنوع  فولاد و محصولات کشاوری به  بخش حمل و نقل کالا در کشور رونق خاصی بخشیده است.

خوزستان دارای ۱۴ هزار کیلومتر راه میباشد که سالانه  حدود ۱۰۰ میلیون خودرو در شبکه راه های استان تردد میکنند و میبایست سهم ریلی درخوزستان بیشتر تا فشار بر جاده ها کمتر شود.

در ادامه  فرماندار ماهشهر نیز از اهمیت حمل و نقل در استان بویژه بندر امام یاد نمود و اذعان داشت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از ادارات موفق و با تعامل خوزستان بشمار میرود.

درپایان از رانندگان نمونه و مدیران شرکت های نمونه حمل و نقل کالا با اهداء لوح تقدیر و هدایا توسط انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های حمل و نقل کالای بندر امام خمینی(ره)  تجلیل شد.​مشخصات:
نظرات: *