پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

جلسه ستاد اربعین حسینی با حضور استاندار خوزستان، هیئت همراه و مدیران کل دستگاه های اجرایی عضو ستاد در محل پایانه مرزی چذابه برگزار گردید. استاندار خوزستان اذعان داشت: اقدامات خوبی جهت بهسازی مسیر سوسنگرد به چذابه صورت گرفته است و با توجه به اینکه پیش بی


​آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی خوزستان جهت سهولت تردد زوار حسینی در ایام اربعین

تاریخ انتشار:


جلسه ستاد اربعین حسینی با حضور استاندار خوزستان، هیئت همراه و مدیران کل دستگاه های اجرایی عضو ستاد در محل پایانه مرزی چذابه برگزار گردید.

استاندار خوزستان اذعان داشت: اقدامات خوبی جهت بهسازی مسیر سوسنگرد به چذابه صورت گرفته است و با توجه به اینکه پیش بینی دقیقی از تردد زوار در این ایام نمی توان داشت اما باید دو برابر اربعین سال گذشته ظرفیت سازی شود.

عبدالحسن مقتدایی با تأکید بر اینکه دستگاه های اجرایی هر چه سریعتر نسبت به عملیاتی نمودن برنامه های خود اقدام نمایند؛ افزود: درست است که دستگاه های اجرایی مانند اداره کل حمل و نقل و پایانه ها ، اداره کل راه و شهرسازی و غیره متولی کار هستند اما باید دستگاه های متناظر مثل فولاد، نفت ، ملی حفاری و غیره نیز کمک کنند.

وی ضمن تشکر از هماهنگی و تعامل کلیه دستگاه های اجرایی که به نوعی در امر تردد زوار حسینی نقش دارند ارائه خدمات مطلوب در همه حوزه ها از جمله بهداشت و درمان، استراحتگاه، ایاب و ذهاب، امور فرهنگی، ایمنی و ترافیک و غیره را خواستار شد.

در ادامه مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان ضمن ارایه گزارش از اقدامات انجام شده در راستای سهولت تردد زوار حسینی از پایانه مرزی چذابه اظهار داشت: ایجاد زیر ساخت های ثابت خدماتی در طول مسیر مرزها، از جمله مواکب، سرویس های بهداشتی ،نمازخانه، پارکینگ و غیره لازم است.

مسعود مصدقی انتصاب یک شهردار توسط استاندار را برای مدیریت واحد در ایام اربعین لازم و ضروری دانست و خاطرنشان ساخت: در پایانه مرزی چذابه با افزودن 12 گیت، تعداد گیت ها به 44 گیت رسیده است و تجهیز گیت های گذرنامه در دستور کار قرار دارد.

مصدقی گفت: از انتهای سال 93 تاکنون قریب به 90 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هزینه بهسازی مسیر سوسنگرد به چذابه شده است.

وی مهیا بودن وسایط نقلیه عمومی جهت جابجایی زائرین عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را به اندازه کافی عنوان نمود و افزود: بهسازی محوطه و فضای سبز پایانه چذابه انجام شده است.

مصدقی اذعان داشت: در این ایام آرام سازی ترافیک و استقرار تیم های امداد خودرو در مسیرهای منتهی به مرز در دستور کار این اداره کل می باشد.
مشخصات:
نظرات: *